travelad728x90

Fotolia 103109417 S
Fotolia 148816495 S

 

 

WYLOT

 

04 PAZDZIERNIKA 2017 SQ 025 JFKSIN 20.55 – 06.40+2 ORAZ

 

06 PADZIERNIKA 2017 SQ 176 SINHAN 09.20 – 11.40

 


DZIEN 1. PAZDZIERNIK 6. PIATEK
PRZYLOT DO HANOI. TRANSFER DO HANOI HOTEL . ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE CZLONKOW SPATA KOLACJA POWITALNA W HOTELU

DZIEN 2. PAZDZIERNIK 7. SOBOTA
09.30 – 12.30 UROCZYSTE OTWARCIE ZJAZDU Z ZAPROSZONYMI GOSCMI. PO OBIEDZIE WYJAZD NA WSTEPNE ZWIEDZANIE HANOI I TRANSFER NA LOTNISKO.- ODLOT DO LUANG PRABANG (19.50 – 20.50) TRANSFER DO HOTELU LUAND PRABANG VIEW HOTEL . KOLACJA W HOTELU.

DZIEN 3. PAZDZIERNIK 8. NIEDZIELA
WCZESNA POBUDKA ABY ZOBACZYC PROCESJE BUDDYJSKICH MNICHOW, ZBIERAJACYCH ZYWNOSC OD MIEJSCOWEJ LUDNOSCI ORAZ TAKZE NASZEJ GRUPY, NA JEDNORAZOWY POSILEK DZIENNY SPOZYWANY TYLKO PRZED GODZINA DWUNASTA. CALODNIOWE ZWIEDZANIE LUANG PRABANG Z ODIADEM. KOLACJA W LOKALNEJ RESTAURACJI LUB HOTELU I NOCLEG.

DZIEN 4. PAZDZIERNIK 9. PONIEDZIALEK
WYCIECZKA RZEKA MEKONG CELEM ZOBACZENIA BAN VANGLAE I JASKIN PAK OU. PRZYSTANEK W BANG SANG HAI, GDZIE MIEJSCOWI MIESZKANCY PRODUKUJA RYZOWA WHISKY. OBIAD NA MIEJSCU I POWROT DO HOTELU W LUANG PRABANG. WYJAZD NA LOTNISKO I ODLOT DO HANOI (17.10 – 18.10) LUB (19.55 -21.10). KOLACJA I NOCLEG HANOI HOTEL

DZIEN 5. PAZDZIERNIK 10. WTOREK
CALODNIOWA WYCIECZKA REJSEM PO ZATOCE HA LONG Z OBIADEM NA STATKU. POWROT DO HANOI I TRANSFER NA LOTNISKO NA WIECZORNY LOT DO HUE (19.10 – 20.10). KOLACJA PO DRODZE W LOKALNEJ RESTAURACJI LUB W HUONG GIANG HOTEL W HUE.

DZIEN 6. PAZDZIERNIK 11. SRODA
CALODZIENNE ZWIEDZANIE STAREJ IMPERIALNEJ STOLICY HUE Z OBIADEM POZNYM POPOLUDNIEM PRZEJAZD AUTUBUSEM PRZEZ DANANG DO HOI AN, PIEKNA TRASA WIDOWISKOWA. KOLACJA I NOCLEG W LITTLE HOI AN BEACH HOTEL NA BRZEGU OCEANU.

DZIEN 7. PAZDZIERNIK 12. CZWARTEK
W GODZNACH PORANNYCH ZEBRANIE WYBORCZE DLA AKTYWNYCH CZLONKOW SPATA. RESZTA UCZESTNIKOW MA DZIEN WOLNY NA PLAZOWANIE, INDYWIDUALNE ZWIEDZANIE ETC. OBIAD, KOLACJA I NOCLEG W HOI AN BEACH HOTEL.

DZIEN 8. PAZDZIERNIK 13. PIATEK
PORANNY WYPOCZYNEK (PLAZOWANIE) PO OBIEDZIE WYJAZD DO STAREJ CZESCI HOI AN. WIECZOREM UROCZYSTA ZABAWA Z TANCAMI.

DZIEN 9. PAZDZIERNIK 14. SOBOTA
PORANNY TRANSFER NA LOTNISKO DANANG I ODLOT DO SAJGONU (06.15 – 07.40). PO ZAMELDOWANIU SIE W MUONG THANK SAIGON CENTER ZWIEDZANIE MIASTA Z OBIADEM. WIECZOREM KOLACJA NA STATKU.

DZIEN 10. PAZDZIERNIK 15. NIEDZIELA
CALODNIOWA WYCZIECZKA PO DELCIE MEKONGU Z OBIADEM W LOKALNEJ RESTAURACJI. KOLACJA I NOCLEG W MUONG THANK SAIGON CENTER.

DZIEN 11. PAZDZIENIK 16. PONIEDZIALEK
CZAS WOLNY NA OSTATECZNE, WCZESNO-PORANNE ZAKUPY W SAJGONIE. OKOLO 10.30 TRANSFER NA LOTNISKO I ODLOT DO SINGAPURU (12.30 – 15.30). LUNCH W SAMOLOCIE. TRANSFER DO ORCHARD ROAD HOTEL .POPOLUDNIE PRZEZNACZONE NA INDYWIDUALNE ZWIEDZANIE MIASTA. KOLACJA I NOCLEG W HOTELU.

DZIEN 12. PAZDZIERNIK 17. WTOREK
CALODNIOWE ZWIEDZANIE SINGAPURU Z OBIADEM W MARINA BAY SANDS. KOLACJA I NOCLEG W HOTELU.

DZIEN 13. PAZDZIERNIK 18. SRODA
CZAS WOLNY DLA UCZESTNIKOW KONWENCJI. PO WYMELDOWANIU, LUNCH W HOTELU. UTRZYMUJEMY REZERWACJE NA 2 POKOJE DLA UCZESTNIKOW ZJAZDU, ALE BAGAZ ZASADNICZY PRZEKAZUJEMY DO PRZECHOWALNI HOTELOWEJ. DALSZE ZWIEDZANIE SINGAPURU, WYCIECZKA NA SENTOSA ISLAND, SINGAPORE CABLE CAR, TIGER SKY TOWER ETC. KOLACJA I TRANSFER NA LOTNISKO O GODZ.21.00. ODLOT DO NOWEGO YORKU SQ 026 O GODZ.23.55. PRZYLOT DO NOWEGO JORKU O GODZ.11.10+1.

BON VOYAGE

58. opłatek SPATA
 
W sobotę, 17 grudnia w Polskim Domu Cracovia Manor w Wallington odbyło się przedświąteczne spotkanie członków Society of Polish American Travel Agents (SPATA) i ich rodzin. Był to już 58. opłatek stowarzyszenia.

Powitała wszystkich prezes stowarzyszenia Honorata Pierwoła. Ciepło powitała specjalnych gości: Agnieszkę Kulikowską – przedstawicielkę PLL LOT, sponsora tego przedświątecznego spotkania, Annę Cichońską - menadżera Polish National Tourist Office (PNTO) North America z siedzibą w Hoboken, NJ, Jana Rudominę – długoletniego dyrektora PNTO, obecnie szefa Polish American Business Club, Zbigniewa Węgla – wlaściciela American Travel Abroad (AMTA), Małgorzatę Piotrowską – przedstawicielkę US Money Express, Bogdana Bachorowskiego – przedstawiciela Pulaski Assosiation of Business and Profesional Men, Inc., Jerzego Majcherczyka – szefa Polonijnego Klubu Podróżnika oraz troje członków Rady Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej: Marzenę Wierzbowską, Bożenę Krajewską-Pielarz i Pawła Maciąga.
"To jest nasze opłatkowe spotkanie, niczym Wigilia w gronie rodzinnym. Wigilia to jest święto bycia razem najbliższych osób, święto wzajemnego dziękowania, dlatego bardzo się cieszę, że dzisiaj jestem z wami" – powiedziała.


Ksiądz Stanley Jarosz, były długoletni proboszcz parafii Trójcy Świętej w miejscowości Helmetta, NJ, pobłogosławił potrawy, które potem wszyscy spożywali oraz opłatki. Życzył też wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności. Po jego błogosławieństwie nadszedł czas składania sobie nawzajem życzeń i łamania się opłatkiem. Trwało to troszeczkę, bo na sali było blisko sto osób, ale przecież po to wszyscy się zgromadzili w Cracovii.


Po pysznym wigilijnym posiłku, koncert kolęd zaprezentował zespół w składzie: Marcin Pękala – pianino, Sebastian Stopka - skrzypce i Agnieszka Pankowski - śpiew. Jako pierwszą zaśpiewali "Kolędę dla nieobecnych", dedykując ją tym, którzy odeszli w tym roku:

A nadzieja znów wstąpi w nas.
Nieobecnych pojawią się cienie.
Uwierzymy kolejny raz,
W jeszcze jedno Boże Narodzenie.
I choć przygasł świąteczny gwar,
Bo zabrakło znów czyjegoś głosu,
Przyjdź tu do nas i z nami trwaj,
Wbrew tak zwanej ironii losu...

Zespół zaprosił potem wszystkich do kolędowania. Popłynęły więc piękne kolędy: "Dzisiaj w Betlejem", "Do szopy hej pasterze", "Gdy się Chrystus rodzi", "Wśród nocnej ciszy"...
Zarówno pani prezes, jak i sekretarz Zofia Strzałka, dziękowały wszystkim sponsorom, którzy wspierają SPATĘ. "Jesteśmy organizacją non for profit, więc siłą rzeczy rozmawiamy o finansach i prosimy o pieniądze. Takim fantastycznym sponsorem jest Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, za co jej serdecznie dziękujemy" – powiedziała Zofia Strzałka. Prezes Honorata Pierwoła wręczyła przedstawicielom instytucji sponsorujących pamiątkowe plakietki.


"Ale my też pieniądze dajemy tym, którzy ich potrzebują" – dodała pani prezes.


Tradycją już jest, że przy takiej okazji zarząd wręcza stypendia studentom, którzy osiągają świetne wyniki w nauce i przynajmniej jeden ich rodzic jest członkiem SPATA. Tym razem stypendia - w wysokości tysiąca dolarów – otrzymały Anna Furman i Dominika Kapołka. Ania jest uczennicą trzeciej klasy Passaic Valley Regional High School w Little Falls, NJ a Dominika studiuje medycynę w Seton Hall University w South Orange, NJ.
Zarząd przygotował też niespodzianki. Otóż odbyła się loteria, w której uczestniczyli wszyscy obecni. Wiele osób otrzymało fajne, świąteczne upominki, a dwie wylosowały specjalne nagrody: nocleg w ekskluzywnym hotelu w Warszawie. A potem pojawił się na sali Święty Mikołaj, który każdej osobie, bez wyjątku, wręczył piękny prezent.


Na koniec goście, którzy siedzieli przy świątecznie udekorowanych stołach, obejrzeli film z ostatniej konwencji SPATY, czyli wyprawy do Republiki Południowej Afryki, która odbyła się w październiku 2016 roku.

JMS

 

Wiosenna Konwencja SPATA w Filadelfii

21 Maja 2016.

Convention

Pierwsza stolica Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, miasto o wyjątkowym uroku i przebogatej historii, w tym historii bohaterów Polski i USA gościła 21 Maja 2016 specjalnych gości. Właściciele polonijnych biur podroży w USA zrzeszonych w SPATA wybrali to właśnie miejsce na Wiosenna 58 Konwencje 2016 dla wymiany poglądów, sprecyzowania celów i kierunków działalności na te najbliższa i te dalsza przyszłość. Samo miejsce konwencji było dobrane specjalnie i niezmiernie starannie: Polskie Centrum Kultury w samym sercu starego miasta, na Walnut Street pod numerem 308. Parter, ogromna przestrzeń wystawowa, oryginalne pamiątki polskie, olejne portrety bohaterów historycznych starej ojczyzny. Na ścianach Kopernik, Kościuszko, Pułaski, Paderewski, Maria Curie -Skłodowska i inni, herby miast piastowskich, popiersie Św. Jana Pawła II, obraz Częstochowski Pani Jasnogórskiej, wiele poloników do nabycia. W tej podniosłej scenerii Prezes organizacji Honorata Pierwola serdecznie i gorąco przywitała przybyłych z Ohio, z Florydy, z Virginii, z Nowego Jorku i New Jersey aktywnych i wspomagających członków SPATA, honorowych gości i uczestników wydarzenia. Na samy wstępie Prezes SPATA w imieniu Zarządu uhonorowała długoletniego działacza organizacji, byłego członka Rady Dyrektorów Pana Mitchell Bienia z Kniola Travel Bureau w Cleveland Ohio okolicznościowa plakietka.

Read more: Spring Convention 2016 - A Message from an attendee